Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "INICJATYWA" w Kosinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka do Pierszajów na Białorusi

Email Drukuj PDF

Pierszaje

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Inicjatywa” zaprasza na:


Wycieczkę do Pierszajów na Białorusi

miejsca męczeńskiej śmierci Bł. Ojca Achillesa Puchały

 

Termin wycieczki: 17 – 20 sierpnia 2016 roku

 

W programie wiele atrakcji m.in.:

  • zwiedzanie Grodna, Nowogródka, Mińska, Mira, Nieświeża, itd.;
  • zwiedzanie zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO,
  • miejsca związane z życiem sławnych Polaków: Adama Mickiewicza, Elizy Orzeszkowej, Czesława Niemena, rodu Radziwiłłów;

 

Zapisy przedłużamy do końca kwietnia 2016 roku


Przy zapisie należy podać:

  • imię, nazwisko, adres, nr telefonu, PESEL, nr paszportu (ważność min. 3 miesiące od daty powrotu z Białorusi, dwie strony wolne);
  • wpłacić zaliczkę w wysokości 400 zł na konto Stowarzyszenia;
  • w celu wyrobienia wiz – paszport j.w., wypełniony formularz wizowy, 1 aktualne zdjęcie (wym. 3,5x4,5 cm, biometryczne, kolorowe, na wprost).

 

Cena wycieczki: ok. 1100 zł oraz ok. 30 EURO na bilety wstępów.


Świadczenia zawarte w cenie: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, przewodnik, wiza, ubezpieczenie, przejazd autokarem.

 

Zapisy i kontakt:

tel. 17 224 62 06 kom. 604 645 643 /wieczorem/, kom. 663 489 789, kom. 606 667 302;

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dane do wpłaty:

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „INICJATYWA” 37 – 112 Kosina 630

nr konta: 09 9177 0008 2001 0002 7603 0001

 

Dokładny program wycieczki:

 

Dzień 1: Łańcut – Białystok – Kuźnica - Grodno – Lida

4.30 – Łańcut – wyjazd

spotkanie z opiekunem grupy w Białymstoku, przejazd do Grodna

Zwiedzanie Grodna: Stary Zamek, Nowy Zamek, Kościół Bernardynów, Cerkiew Borysa i Gleba na Kołoży, Katedra, Kościół Brygidek, Kościół Franciszkanów, Cerkiew Bazylianek, Dom Elizy Orzeszkowej, Pomnik Elizy Orzeszkowej.

ok. 19.30 – zakwaterowanie w hotelu w Lidzie, kolacja (pokoje 1 i 2 osobowe z łazienką)

 

Poprawiony: poniedziałek, 18 kwietnia 2016 19:45 Więcej…
 

Walne Zebranie - informacje

Email Drukuj PDF

W dniu 5 stycznia 2016 roku o godzinie 18.00 w Kosinie odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Inicjatywa”.

 

Planowane działania Stowarzyszenia w roku 2016:

- kontynuacja prac nad publikacją „Historia Kosiny”,

- organizacja Pielgrzymki autokarowej dla mieszkańców Kosiny (i nie tylko) na Białoruś (Pierszaje),

- organizacja XII Pielgrzymki rowerowej,

- wsparcie organizacyjne utworzenia punktu honorowego krwiodawstwa w Kosinie,

- włączenie się do obchodów Święta Niepodległości tj. 11 Listopada 2016 r. w Kosinie.

 

Po WZ odbyło się spotkanie opłatkowe.

Poprawiony: środa, 27 stycznia 2016 12:17
 

Otoczenie wokół Obelisku płk. Leopolda Lisa-Kuli w Kosinie coraz piękniejsze

Email Drukuj PDF

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Inicjatywa” w Kosinie zmodernizowało w miesiącu czerwcu br. obejście wokół obelisku płk. Leopolda Lisa-Kuli w Kosinie.

Modernizacja polegała na wymianie kamienia „otoczaka” na tzw. „kliniec” oraz położeniu kostki brukowej w kolorze szaro-czerwonym jako dojście do tablicy pamiątkowej. Wyrównano również krawężniki otaczające plac obelisku.

W/w prace wykonała firma WZPHU „MAZUR” p. Tomasza Mazura z Kosiny.

Inwestycja, której koszt wyniósł: 3.500,01 zł sfinansowana została prawie w całości ze środków Stowarzyszenia „Inicjatywa” pochodzących w większości z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanych przez darczyńców. Dlatego wszystkim, którzy obdarzyli nas zaufaniem i wspomogli przez to finansowo pragniemy serdecznie podziękować. Dzięki Waszej pomocy możemy realizować własne przedsięwzięcia, tak jak m.in. opisaną wyżej inwestycję.

W poprzednich latach wykonane zostało ogrodzenie z metalowych słupków i biało – czerwonego łańcucha oddzielające część placu od torów kolejowych, w celu ostrzeżenia i zachowania bezpieczeństwa osób przebywających na terenie obelisku, szczególnie dotyczy to młodzieży i dzieci. Wykonano również ławeczki na metalowym stelażu, a także tabliczki dojazdowe do obelisku ustawione przy głównych drogach.

Stowarzyszenie „Inicjatywa” każdego roku opiekuje się tym miejscem poprzez systematyczne koszenie trawy, malowanie ogrodzenia czy ławeczek oraz uaktualnianie tablicy znajdującej się przy obelisku. Przy koszeniu trawy pomagają również pracownicy sołtysa.

Nasza organizacja była inicjatorem remontu drogi dojazdowej do obelisku tj. drogi Kosina – Głuchów. Pilotowaliśmy nasz wniosek przez kilka lat i dzięki poparciu przez radnych wsi Kosina, Radę Sołecką oraz sołtysa, jak również przychylności Wójta Gminy Łańcut droga ta została wyremontowana w całości.

Te wszystkie poczynania dają efekty w postaci coraz większej liczby osób odwiedzających to miejsce: pieszo, rowerami i własnymi samochodami. Jest to nie tylko młodzież, ale również osoby dorosłe. My sami uważamy, jako członkowie Stowarzyszenia „Inicjatywa”, że o takie miejsca należy dbać, modernizować je oraz upiększać, bo jest to cząstka naszej polskiej historii.

Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie byli przy obelisku płk. Leopolda Lisa-Kuli w Kosinie, aby rekreacyjnie czy przejazdem odwiedzili i poznali miejsce urodzenia naszego bohatera – legionisty.

 

Janusz Kluz – Prezes Zarządu

Poprawiony: niedziela, 02 sierpnia 2015 18:27
 

Relacja z IX Pielgrzymki Rowerowej do Skarżyska Kamiennej

Email Drukuj PDF

To był cudowny i wyjątkowy czas. Rower, bagaż i intencje w sercu.

Jak co roku Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Inicjatywa” z Kosiny organizuje wspaniałe pielgrzymki rowerowe do różnych miejsc związanych z kultem maryjnym. W bieżącym roku od 4 do 7 lipca pielgrzymowaliśmy już po raz dziewiąty, tym razem do Skarżyska- Kamiennej. Celem tegorocznej pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

W kilku słowach opiszę to miejsce, do którego tak wytrwale jechaliśmy na naszych jednośladach.

Miasto Skarżysko – Kamienna położone jest w północnej części województwa świętokrzyskiego. Od południa graniczy z dużym kompleksem leśnym, który jest pozostałością Puszczy Świętokrzyskiej. Liczba mieszkańców wynosi około 50 tyś.

W Sanktuarium Matki Bożej w Skarżysko – Kamienna znajduje się kopia cudownego obrazu z Wilna, która umieszczona jest we wnętrzu Ostrej Bramy. Pierwsza Msza Św. w kaplicy w Ostrej Bramie celebrowana była 22 października 1981 r. przez kardynała Henryka Gulbinowicza. Kościół został konsekrowany w 1995 r. przez kardynała Józefa Glempa. Kaplica na wzór Ostrobramskiej z Wilna połączona jest z kościołem. Obraz z Ostrej Bramy słynie wielkimi łaskami i jest otoczony wielką czcią. Obok Świątyni znajduje się Dom Miłosierdzia, w którym prowadzona jest m.in. jadłodajnia dla ubogich, która wydaje codziennie kilkanaście posiłków dla bezdomnych.

Hasłem przewodnim, które towarzyszyło nam podczas pielgrzymowania były słowa znajdujące się na Bramie: „Matko Miłosierdzia, pod Twoją obronę uciekamy się”.

W pielgrzymce uczestniczyło 13 osób, w tym 11 rowerzystów. Pozostałe dwie osoby to: pilot grupy rowerowej i kierowca busa z platformą. Uczestnikami były osoby z parafii rzymsko – katolickich z Kosiny, Łańcuta, Chodaczowa, Jarosławia i nie tylko.

/Link do galerii zdjęć z Pielgrzymki - Skarżysko Kamienna 2015/

 

Poprawiony: piątek, 17 lipca 2015 13:40 Więcej…
 

Zdjęcia z Pielgrzymki do Kodnia

Email Drukuj PDF

Ponieważ okazało się, że zdjęcia z Pielgrzymki do Kodnia gdzieś "znikły" i nie wyświetlały się, zostały więc ponownie dodane i są dostępne w galerii pod tym linkiem -> Kosina - Kodeń 2014.

 

Już wkrótce relacja z tegorocznej Pielgrzymki do Skarżyska Kamiennej autorstwa Justyny oraz oczywiście zdjęcia w galerii.

 


Strona 10 z 16

Coś z galerii :)

Galeria

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka

Odsłon : 20995