Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "INICJATYWA" w Kosinie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pielgrzymka Rowerowa Kosina - Kodeń 2014

Email Drukuj PDF

Dziś kolejna relacja. Tym razem z ostatniej naszej pielgrzymki do Kodnia. Miałem coś napisać, opisać ale nasz Kochany Prezes tak piękną relację stworzył, że wstydem byłoby jej nie zamieścić Uśmiech Zatem poniżej bardzo wyczerpująca relacja z pielgrzymki. Można ją również znaleźć np. sierpniowym numerze Głosu Gminy Łańcut.

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Inicjatywa” z Kosiny organizowało w bieżącym roku 4–7 lipca kolejną VIII już pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej, nie licząc dwóch pozostałych na Kalwarię Pacławską w 2008 r. i 2013 r.

Celem tegorocznej pielgrzymki był Kodeń, a konkretnie Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Kodeń jest to miejscowość położona w woj. lubelskim niedaleko Terespola przy granicy z Białorusią. Liczy ok. 2800 mieszkańców.

Historia obrazu Matki Bożej Gwadelupeńskiej (Gregoriańskiej), później Kodeńskiej jest bardzo ciekawa. Wspomnę tylko, że zgodnie z tradycją obraz Matki Bożej przywędrował do Kodnia w 1631 r., przywieziony przez chorążego Wielkiego Księstwa Litewskiego Mikołaja Sapiehę zw. Pobożnym, który wykradł obraz z kaplicy watykańskiej, przed którym dostąpił łaski uzdrowienia i przywiózł potajemnie do Kodnia. Dla zainteresowanych tą historią odsyłam do książki Zofii Kossak pt. „Błogosławiona wina”.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to: „Maryja sprawia jedność”.

Wzięło w niej udział 13 osób (w tym 11 rowerzystów). Dwie osoby to: pilot grupy rowerowej oraz kierowca busa z platformą. Uczestnikami byli cykliści nie tylko z Kosiny, ale również z innych miejscowości: Krasnego, Sokołowa Młp. i Łańcuta.


 

Poprawiony: piątek, 05 września 2014 07:40 Więcej…
 

Pielgrzymka Rowerowa - Kalwaria Pacławska 2013

Email Drukuj PDF

Zgodnie z obietnicą dziś pierwsza zaległa relacja z ostatnich pielgrzymek rowerowych Stowarzyszenia. Zaległa dość mocno bo z zeszłego roku Puszcza oczko

W dniu 17 sierpnia 2013 roku o godzinie 7.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Kosinie, rozpoczęliśmy dwudniową Pielgrzymkę Rowerową do Kalwarii Pacławskiej. Pięć lat temu, również w sierpniu, Stowarzyszenie organizowało wyjazd na Kalwarię.

Grupa pielgrzymów liczyła 8 osób plus kierowca samochodu z bagażami. Może i niewielka, ale za to zgrana i pełna pasji rowerowo-pielgrzymkowej Uśmiech

W galerii trochę zdjęć z wyjazdu. Zapraszamy do oglądania Uśmiech

 

Poprawiony: środa, 03 września 2014 23:32 Więcej…
 

Relacje z pielgrzymek

Email Drukuj PDF

W ciągu najbliższych dni na Naszej stronie pojawią się relacje z pielgrzymek rowerowych: do Kodnia i zeszłoroczna (sic Wstyd) do Kalwarii Pacławskiej.

A tu poniżej mały wstęp Puszcza oczko:

Poprawiony: sobota, 30 sierpnia 2014 21:28
 

VIII Pielgrzymka Rowerowa Kosina - Kodeń k. Terespola

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na VIII Pielgrzymkę Rowerową Kosina - Kodeń k. Terespola

"MARYJA SPRAWIA JEDNOŚĆ"

Kodeń

 

Pielgrzymka rowerowa do Kalwarii Pacławskiej

Email Drukuj PDF

 

Zapraszamy na:

Pielgrzymkę rowerową

do Kalwarii Pacławskiej

w dniach 17-18 sierpnia 2013 roku

(sobota - niedziela)


Pielgrzymka rozpocznie się mszą św. o godzinie 7.00 w Kościele Parafialnym w Kosinie.

Wyjazd na trasę ok. godziny 8.00

 

 

Zapisy do 11.08.2013 r. pod numerem telefonu: 663 489 789 lub na e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Koszt pielgrzymki ok. 45 zł. Cena obejmuje: nocleg, transport bagażu, ubezpieczenie NW.


Przy zapisie należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu oraz PESEL - (potrzebne do ubezpieczenia).

 

W przypadku osób niepełnoletnich:

 • do szesnastego roku życia może uczestniczyć tylko z własnym opiekunem,
 • od szesnastego do osiemnastego roku życia musi posiadać oświadczenie od rodziców lub opiekunów prawnych, stwierdzające wyrażenie zgody na uczestnictwo w pielgrzymce.

 

Każdy uczestnik porusza się na własną odpowiedzialność i powinien posiadać wiedzę i umiejętność poruszania się po drogach publicznych.

 

 • Zalecamy wybrać rower ze sprawnymi przerzutkami, hamulcami (trekking - cross – górski - szosowy).
 • W bagażu podręcznym posiadać zapasową dętkę, pompkę, podstawowy zestaw narzędzi, itp.
 • Należy wyposażyć się w wygodny strój sportowy, strój przeciwdeszczowy, bidon z napojem, wyżywienie na czas jazdy, ewentualnie śpiwór.
 • Zalecamy użycie kasku ochronnego.
 • Główny bagaż uczestnika (odzież, wyposażenie, wyżywienie) będzie przewożony w samochodzie bagażowym i w razie konieczności dostępny na postojach (co 15-25 km).
 • O wyżywienie należy zadbać we własnym zakresie – można je będzie nabyć w sklepach w czasie postojów lub wieźć w samochodzie bagażowym.
Poprawiony: sobota, 03 sierpnia 2013 23:00
 


Strona 11 z 14

Coś z galerii :)

Galeria

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka

Odsłon : 12385