Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "INICJATYWA" w Kosinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nabór do orkiestry/bandu

Email Drukuj PDF

Poprawiony: sobota, 30 kwietnia 2022 14:40
 

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Email Drukuj PDF

 

103 rocznica śmierci płk. Leopolda Lisa Kuli

Email Drukuj PDF

6 marca 2022 r. delegacja Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego "Inicjatywa" w Kosinie, złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze przy Obelisku, upamiętniając 103 rocznicę bohaterskiej śmierci płk. Leopolda Lisa Kuli.

Poprawiony: niedziela, 06 marca 2022 14:58
 

PROMOCJA KSIĄŻKI O KOSINIE

Email Drukuj PDF

18 lipca br. w Kosinie została zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Inicjatywa” uroczystość promocji książki pt. „Miejscowość i Parafia Kosina. Studia z historii”.

W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy wioski i Gminy Łańcut oraz znamienici Goście: Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal (który objął publikację swoim patronatem i opatrzył ją wstępem), a także autorzy artykułów, które tworzą książkę.

Wydarzenie to adresowane było zarówno do ludzi starszych, jak i młodszych. Głównymi jego założeniami było: przybliżenie minionych czasów, kultywowanie tradycji i pamięci o przodkach, kształtowanie postaw szacunku dla Małej Ojczyzny oraz propagowanie zdrowego trybu życia; wskazanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu: spacery i dbałość o kondycję fizyczną czy chwile z książką.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Parafialnym, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Adam Szal. W homilii podkreślił, jak „ważną rolę edukacyjną dla młodego pokolenia pełnią publikacje, które w dobie globalizacji pomagają uniknąć niebezpieczeństwa zacierania świadomości o swoich korzeniach.”

Druga część uroczystości miała miejsce w Ośrodku Kultury. Odbył się ciekawy panel dyskusyjny prowadzony przez ks. Józefa Bara. Uczestniczyli w nim autorzy artykułów, które znalazły się w promowanej publikacji: znani profesorowie - naukowe autorytety, historycy, księża i pasjonaci dawnych dziejów.

Następnie, w miłej atmosferze, przy poczęstunku (zorganizowanym dzięki środkom pieniężnym przyznanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) zaprezentowali się lokalni artyści: wokalistka Weronika Wierzbińska, ludowy gawędziarz - Stanisław Kiełb oraz chór „Fraza”.

Założeniem projektu było, że wydana dzięki sponsorom i darczyńcom publikacja trafi do mieszkańców Kosiny bezpłatnie – jeden egzemplarz na jeden numer domu.

Trwa rozprowadzanie książki, którą można dodatkowo otrzymać po nabyciu cegiełki, przeznaczonej na wsparcie działalności Stowarzyszenia.

Książkę można otrzymać jeszcze w najbliższą niedzielę tj. 1 sierpnia w Bibliotece Parafialnej obok Kościoła, w Bibliotece Publicznej w Kosinie od 9 sierpnia oraz 15 sierpnia podczas Festynu Rodzinnego na stadionie.

 

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia autorstwa Kasi Wilk (Kasia Wilk - Fotorgrafia). Po kliknięciu na zdjęcie otworzy się widok w większej rozdzielczości.

Poprawiony: piątek, 06 sierpnia 2021 10:20
 

Zapraszamy na Niedzielne popołudnie z książką o Kosinie

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 09 lipca 2021 15:23
 


Strona 4 z 17

Coś z galerii :)

Galeria

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka

Odsłon : 28282