Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "INICJATYWA" w Kosinie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

4 Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Kosinie w dniu 7 lipca 2018 r.

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy na 4 Akcję Honorowego Krwiodawstwa w Kosinie w dniu 7 lipca 2018 r.

Szczegóły na plakacie.

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 17:16
 

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Email Drukuj PDF

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego "Inicjatywa" w Kosinie zawiadamia, że w dniu 20 stycznia (sobota) 2018 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej biura sołtysa odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "Inicjatywa" połączone z symbolicznym opłatkiem.

Proponowany porządek zebrania:

 1. Otwarcie zebrania.
 2. Sprawozdanie Zarządu z działalności Stowarzyszenia w 2017 r.
 3. Opracowanie planu działalności Stowarzyszenia na 2018 r.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu działalności Stowarzyszenia na 2018 r.
 5. Wolne wnioski i dyskusja.
 6. Zakończenie zebrania.
 7. Wspólny opłatek.

Prosimy wszystkich o niezawodne przybycie.

 

Otwarcie Biblioteki Parafialnej w Kosinie

Email Drukuj PDF

W pierwszą niedzielę Adwentu 2017 roku odbyło się w Kosinie otwarcie Biblioteki Parafialnej. Zamysł powstania biblioteki zrodził się jesienią 2015 roku. W budynku tzw. wikarówce, gdzie mieszkali księża wikariusze zalegały w piwnicy znajdujące się na półkach i posadzce duże ilości książek różnej tematyki.

Obecny ksiądz proboszcz Wiesław Twardy przeniósł wikariuszy do rozbudowanej plebanii i zostały puste pomieszczenia. W celu zagospodarowania dwóch pomieszczeń zaproponował Stowarzyszeniu „Inicjatywa” urządzenie w nich Biblioteki Parafialnej. Zarząd jednomyślnie przyjął propozycję Ks. Prałata. Członkowie Stowarzyszenia zaangażowali się w te prace, aby osiągnąć zamierzony cel. Dokonano odnowienia pomieszczeń poprzez malowanie ścian, drzwi, wymianę zamków i klamek w drzwiach oraz wykonanie drewnianych regałów. Wieczorami lakierowali regały, porządkowali książki, założyli karty książek, karty katalogowe i karty czytelnika. W oknach zainstalowano nowe rolety. Pozyskano nowe stoliki i krzesła.

Jedno pomieszczenie przeznaczono na typową bibliotekę, natomiast w drugim pomieszczeniu urządzono „Izbę pamięci parafii Kosina”. W tym pomieszczeniu postawiono 2 gabloty szklane w których zmieszczono pamiątki po zmarłym ks. prałacie Józefie Prajsnarze oraz ks. prałacie Janie Rybaku. Na ścianach zamieszczono zdjęcia upamiętniające historię życia parafialnego w Kosinie. Znajdują się na nich m.in.: „stary” drewniany kościół pw. św. Stanisława oraz budowa nowego, zdjęcia „starej plebani” budowa wikarówki, rozbudowa Domu bł. Achillesa, zdjęcia z poświęcenia kościoła św. Stanisława, zdjęcia z jubileuszu ks. prałata J. Prajsnara czy wykaz księży proboszczów, którzy pracowali w Kosinie od 1409 roku i wiele, wiele innych.

Stan woluminów na koniec listopada 2017 roku wynosił 2226 egzemplarzy. Część księgozbioru pochodzi również od parafian. Wszystkim, którzy przyczynili się do wzbogacenia naszej biblioteki i „Izby pamięci” składamy serdeczne podziękowania, szczególnie siostrom zakonnym z Domu bł. Achillesa.

Zapraszamy do zwiedzania „Izby pamięci” i odwiedzenia naszej biblioteki. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś interesującego oraz do dalszego powiększania stanu liczebnego naszych książek.

Biblioteka czynna jest w każdy piątek (oprócz świąt) w godzinach 18.00 - 19.00.

 

Ks. Wiesław Twardy

Janusz Kluz

 

Poprawiony: piątek, 29 grudnia 2017 00:50 Więcej…
 

Film oraz mała relacja z XI Pielgrzymki Rowerowej 2017

Email Drukuj PDF

15 lipca 2017 roku o godzinie 6:45 na Mszy Świętej, 27-iu uczestników rozpoczęło pod hasłem "Do Pani Roztocza" XI Pielgrzymkę Rowerową do Krasnobrodu oraz Sandomierza.

Mimo pochmurnego nieba, z którego smutno kropił mały deszcz, pełni entuzjazmu wyruszyliśmy w drogę. Pogoda ducha pielgrzymów rozgoniła chmury i chociaż ostatni odcinek do Krasnobrodu pokonaliśmy między burzami i po niesamowitych dziurach, to jednak udało się dotrzeć cało i nawet sucho.

U stóp Pani Roztocza oraz przy Kaplicy Objawień na Wodzie modliliśmy się w intencjach, które każdy przywiózł na rowerze.

Niedziela przywitała nas pięknym słońcem. Mimo wczesnej pobudki, radośnie udaliśmy się na Mszę Świętą do Sanktuarium. Musieliśmy zebrać siły nie tylko fizyczne ale i duchowe przed najdłuższym etapem do Sandomierza, który liczył 145 km. Wśród jezior i Lasów Janowskich naprawdę miło podróżuje się rowerem. Pomimo małych przygód, które na szczęście zakończyły się dobrze, dotarliśmy do Diecezjalnego Centrum "Quo Vadis". Kolejny już raz ks. Józef ugościł nas bardzo serdecznie i wspaniale.

Sandomierz to piękne miasto, ostatnio bardzo popularne dzięki znanemu wszystkim serialowi, więc kto tylko miał ochotę wyruszył na zwiedzanie. Dzięki niewielkiej odległości od naszego noclegu do zabytkowej części miasta, już po kilku minutach mogliśmy się cieszyć widokiem Rynku i malowniczych uliczek Starego Miasta.

Ostatni etap pielgrzymki rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kaplicy Diecezjalnego Centrum "Quo Vadis", którą dla nas odprawił ks. Józef. Po solidnym śniadaniu wyruszyliśmy w drogę do Kosiny. Pogoda nam sprzyjała. Wiatr również się dołączył, więc droga umykała bardzo szybko.

W ciągu trzech dni pielgrzymowania pokonaliśmy około 365 km. Dzięki opiece Matki Bożej dotarliśmy wszyscy do celu i domu. Każdy z nas zapamięta to pielgrzymowanie z ludźmi, Bogiem i Matką Bożą, jako czas błogosławiony.

I niejako na deser poniżej świetny film z naszego wyjazdu pielgrzymkowego autorstwa Tomka Maja Uśmiech Jeżeli ktoś nie ma szybkiego łącza internetowego, to najlepiej pobrać film na dysk (plik z filmem zajmuje około 1,2 GB).

Wkrótce również dostępne będą zdjęcia z wyjazdu.

Krasnobród 2017

Poprawiony: piątek, 04 sierpnia 2017 22:45
 

Informacje dotyczące Pielgrzymki Rowerowej 2017 i regulamin

Email Drukuj PDF

Zamieszczamy szczegółowy regulamin Pielgrzymki Rowerowej Kosina - Krasnobród - Sandomierz - Kosina 2017. Zawarte są w nim wszystkie informacje dotyczące wyjazdu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Najważniejsze z bieżących informacji to:

1. Termin wpłat - przelew na konto Stowarzyszenia do dnia 23 czerwca 2017 roku (numer konta podany na końcu regulaminu).

2. Spotkanie organizacyjne planujemy na dzień 30 czerwca 2017 roku (piątek) na godz. 19.00 w salce parafialnej przy kościele w Kosinie. Osoby, które nie przesłały e-mail'owo skanu karty zgłoszenia, proszone są, w miarę możliwości, o dostarczenie wypełnionej i podpisanej kary zgłoszenia na spotkanie. Będzie oczywiście możliwość wypełnienia karty na miejscu. Prosimy również o wcześniejszą informację od osób, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu organizacyjnym.

Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj: Karta zgłoszenia

Aktualizacja (28.06.2017 r.): Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę.

 

Regulamin Pielgrzymki Rowerowej Kosina – Krasnobród – Sandomierz – Kosina

organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Inicjatywa” w Kosinie

w dniach od 15 lipca 2017 roku do 17 lipca 2017 roku

 

1. Hasło pielgrzymki:

„Do Pani Roztocza”.

 

2. Cel pielgrzymki:

a) odnowa duchowa,

b) ożywienie wiary, ubogacenie ducha poprzez praktykę modlitwy,

c) wyjednanie łask poprzez modlitwę i trud pielgrzymi,

d) popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej,

e) propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

 

3. Organizator:

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Inicjatywa” w Kosinie.

 

4. Termin:

15 lipca 2017 roku – 17 lipca 2017 roku.

Poprawiony: piątek, 28 lipca 2017 21:43 Więcej…
 


Strona 8 z 17

Coś z galerii :)

Galeria

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka

Odsłon : 28273