Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "INICJATYWA" w Kosinie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

XII Pielgrzymka Rowerowa Kosina - Kraków-Łagiewniki - Kosina 4-7.08.2018 r.

Email Drukuj PDF

Zamieszczamy szczegółowy regulamin Pielgrzymki Rowerowej Kosina - Kraków-Łagiewniki - Kosina 4-7.08.2018 r. Zawarte są w nim informacje dotyczące wyjazdu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Po objeździe trasy zaktualizujemy informacje dotyczące dokładnej trasy oraz rozpiski każdego dnia pielgrzymki.

Poniżej zamieszczamy plakat.

Ze względów organizacyjnych prosimy o pobranie i wypełnienie karty rejestracji udziału w pielgrzymce. Wypełniony i podpisany skan karty rejestracji można wysłać na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub dostarczyć do organizatora najpóźniej w dniu pielgrzymki.

Karta rejestracji

Regulamin pielgrzymki

 

Najważniejsze z bieżących informacji to:

1. Termin zapisów - 29 czerwca 2018 roku.

2. Opłatę za pielgrzymkę w wysokości 300 zł proszę wpłacać na konto Stowarzyszenia, po uprzednim zgłoszeniu udziału.

Numer konta: 09 9177 0008 2001 0002 7603 0001

3. Termin wpłat - przelew na konto Stowarzyszenia do dnia 6 lipca 2018 roku (numer konta podany na końcu regulaminu).

4. Informację o ewentualnym spotkaniu organizacyjnym podamy w późniejszym terminie. Proszę obserwować stronę internetową.

5. Ilość miejsc ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na XII Pielgrzymkę Rowerową Kosina - Kraków-Łagiewniki - Kosina w dniach 4 sierpnia - 7 sierpnia 2018 roku, przebiegającą pod hasłem "Miłosierdzie źródłem wolności". Pielgrzymka upływa w duchu 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i stanowi dziękczynienie za dar wolności.

 

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 01:06
 

Zapraszamy na XII Pielgrzymkę Rowerową Kosina - Łagiewniki - Tuchów - Kosina

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na XII Pielgrzymkę Rowerową Kosina - Kraków-Łagiewniki - Kosina w dniach 4 sierpnia - 7 sierpnia 2018 roku, przebiegającą pod hasłem "Miłosierdzie źródłem wolności".

Pielgrzymka upływa w duchu 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i stanowi dziękczynienie za dar wolności.

 

Trasa znów w całości na rowerze. Zapewniamy oczywiście transport bagaży na trasie. itd.

Trzy noclegi: pierwszy w Wojniczu, drugi w Łagiewnikach a trzeci w Tuchowie.

W cenie będą zawarte oprócz wymienionych wyżej: wyżywienie (śniadania, obiadokolacje), ubezpieczenie, woda na trasie.

 

W przyszłym tygodniu zamieścimy więcej szczegółów, m.in. koszt pielgrzymki, regulamin pielgrzymki itd.

 

Zapisy będą trwały do końca czerwca.

Zapraszamy!

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 20:15
 

4 Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Kosinie w dniu 7 lipca 2018 r.

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy na 4 Akcję Honorowego Krwiodawstwa w Kosinie w dniu 7 lipca 2018 r.

Szczegóły na plakacie.

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 17:16
 

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Email Drukuj PDF

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego "Inicjatywa" w Kosinie zawiadamia, że w dniu 20 stycznia (sobota) 2018 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej biura sołtysa odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "Inicjatywa" połączone z symbolicznym opłatkiem.

Proponowany porządek zebrania:

 1. Otwarcie zebrania.
 2. Sprawozdanie Zarządu z działalności Stowarzyszenia w 2017 r.
 3. Opracowanie planu działalności Stowarzyszenia na 2018 r.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu działalności Stowarzyszenia na 2018 r.
 5. Wolne wnioski i dyskusja.
 6. Zakończenie zebrania.
 7. Wspólny opłatek.

Prosimy wszystkich o niezawodne przybycie.

 

Otwarcie Biblioteki Parafialnej w Kosinie

Email Drukuj PDF

W pierwszą niedzielę Adwentu 2017 roku odbyło się w Kosinie otwarcie Biblioteki Parafialnej. Zamysł powstania biblioteki zrodził się jesienią 2015 roku. W budynku tzw. wikarówce, gdzie mieszkali księża wikariusze zalegały w piwnicy znajdujące się na półkach i posadzce duże ilości książek różnej tematyki.

Obecny ksiądz proboszcz Wiesław Twardy przeniósł wikariuszy do rozbudowanej plebanii i zostały puste pomieszczenia. W celu zagospodarowania dwóch pomieszczeń zaproponował Stowarzyszeniu „Inicjatywa” urządzenie w nich Biblioteki Parafialnej. Zarząd jednomyślnie przyjął propozycję Ks. Prałata. Członkowie Stowarzyszenia zaangażowali się w te prace, aby osiągnąć zamierzony cel. Dokonano odnowienia pomieszczeń poprzez malowanie ścian, drzwi, wymianę zamków i klamek w drzwiach oraz wykonanie drewnianych regałów. Wieczorami lakierowali regały, porządkowali książki, założyli karty książek, karty katalogowe i karty czytelnika. W oknach zainstalowano nowe rolety. Pozyskano nowe stoliki i krzesła.

Jedno pomieszczenie przeznaczono na typową bibliotekę, natomiast w drugim pomieszczeniu urządzono „Izbę pamięci parafii Kosina”. W tym pomieszczeniu postawiono 2 gabloty szklane w których zmieszczono pamiątki po zmarłym ks. prałacie Józefie Prajsnarze oraz ks. prałacie Janie Rybaku. Na ścianach zamieszczono zdjęcia upamiętniające historię życia parafialnego w Kosinie. Znajdują się na nich m.in.: „stary” drewniany kościół pw. św. Stanisława oraz budowa nowego, zdjęcia „starej plebani” budowa wikarówki, rozbudowa Domu bł. Achillesa, zdjęcia z poświęcenia kościoła św. Stanisława, zdjęcia z jubileuszu ks. prałata J. Prajsnara czy wykaz księży proboszczów, którzy pracowali w Kosinie od 1409 roku i wiele, wiele innych.

Stan woluminów na koniec listopada 2017 roku wynosił 2226 egzemplarzy. Część księgozbioru pochodzi również od parafian. Wszystkim, którzy przyczynili się do wzbogacenia naszej biblioteki i „Izby pamięci” składamy serdeczne podziękowania, szczególnie siostrom zakonnym z Domu bł. Achillesa.

Zapraszamy do zwiedzania „Izby pamięci” i odwiedzenia naszej biblioteki. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś interesującego oraz do dalszego powiększania stanu liczebnego naszych książek.

Biblioteka czynna jest w każdy piątek (oprócz świąt) w godzinach 18.00 - 19.00.

 

Ks. Wiesław Twardy

Janusz Kluz

 

Poprawiony: piątek, 29 grudnia 2017 00:50 Więcej…
 


Strona 6 z 16

Coś z galerii :)

Galeria

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka

Odsłon : 20992