Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "INICJATYWA" w Kosinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Film oraz mała relacja z XI Pielgrzymki Rowerowej 2017

Email Drukuj PDF

15 lipca 2017 roku o godzinie 6:45 na Mszy Świętej, 27-iu uczestników rozpoczęło pod hasłem "Do Pani Roztocza" XI Pielgrzymkę Rowerową do Krasnobrodu oraz Sandomierza.

Mimo pochmurnego nieba, z którego smutno kropił mały deszcz, pełni entuzjazmu wyruszyliśmy w drogę. Pogoda ducha pielgrzymów rozgoniła chmury i chociaż ostatni odcinek do Krasnobrodu pokonaliśmy między burzami i po niesamowitych dziurach, to jednak udało się dotrzeć cało i nawet sucho.

U stóp Pani Roztocza oraz przy Kaplicy Objawień na Wodzie modliliśmy się w intencjach, które każdy przywiózł na rowerze.

Niedziela przywitała nas pięknym słońcem. Mimo wczesnej pobudki, radośnie udaliśmy się na Mszę Świętą do Sanktuarium. Musieliśmy zebrać siły nie tylko fizyczne ale i duchowe przed najdłuższym etapem do Sandomierza, który liczył 145 km. Wśród jezior i Lasów Janowskich naprawdę miło podróżuje się rowerem. Pomimo małych przygód, które na szczęście zakończyły się dobrze, dotarliśmy do Diecezjalnego Centrum "Quo Vadis". Kolejny już raz ks. Józef ugościł nas bardzo serdecznie i wspaniale.

Sandomierz to piękne miasto, ostatnio bardzo popularne dzięki znanemu wszystkim serialowi, więc kto tylko miał ochotę wyruszył na zwiedzanie. Dzięki niewielkiej odległości od naszego noclegu do zabytkowej części miasta, już po kilku minutach mogliśmy się cieszyć widokiem Rynku i malowniczych uliczek Starego Miasta.

Ostatni etap pielgrzymki rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kaplicy Diecezjalnego Centrum "Quo Vadis", którą dla nas odprawił ks. Józef. Po solidnym śniadaniu wyruszyliśmy w drogę do Kosiny. Pogoda nam sprzyjała. Wiatr również się dołączył, więc droga umykała bardzo szybko.

W ciągu trzech dni pielgrzymowania pokonaliśmy około 365 km. Dzięki opiece Matki Bożej dotarliśmy wszyscy do celu i domu. Każdy z nas zapamięta to pielgrzymowanie z ludźmi, Bogiem i Matką Bożą, jako czas błogosławiony.

I niejako na deser poniżej świetny film z naszego wyjazdu pielgrzymkowego autorstwa Tomka Maja Uśmiech Jeżeli ktoś nie ma szybkiego łącza internetowego, to najlepiej pobrać film na dysk (plik z filmem zajmuje około 1,2 GB).

Wkrótce również dostępne będą zdjęcia z wyjazdu.

Krasnobród 2017

Poprawiony: piątek, 04 sierpnia 2017 22:45
 

Informacje dotyczące Pielgrzymki Rowerowej 2017 i regulamin

Email Drukuj PDF

Zamieszczamy szczegółowy regulamin Pielgrzymki Rowerowej Kosina - Krasnobród - Sandomierz - Kosina 2017. Zawarte są w nim wszystkie informacje dotyczące wyjazdu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Najważniejsze z bieżących informacji to:

1. Termin wpłat - przelew na konto Stowarzyszenia do dnia 23 czerwca 2017 roku (numer konta podany na końcu regulaminu).

2. Spotkanie organizacyjne planujemy na dzień 30 czerwca 2017 roku (piątek) na godz. 19.00 w salce parafialnej przy kościele w Kosinie. Osoby, które nie przesłały e-mail'owo skanu karty zgłoszenia, proszone są, w miarę możliwości, o dostarczenie wypełnionej i podpisanej kary zgłoszenia na spotkanie. Będzie oczywiście możliwość wypełnienia karty na miejscu. Prosimy również o wcześniejszą informację od osób, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu organizacyjnym.

Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj: Karta zgłoszenia

Aktualizacja (28.06.2017 r.): Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę.

 

Regulamin Pielgrzymki Rowerowej Kosina – Krasnobród – Sandomierz – Kosina

organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Inicjatywa” w Kosinie

w dniach od 15 lipca 2017 roku do 17 lipca 2017 roku

 

1. Hasło pielgrzymki:

„Do Pani Roztocza”.

 

2. Cel pielgrzymki:

a) odnowa duchowa,

b) ożywienie wiary, ubogacenie ducha poprzez praktykę modlitwy,

c) wyjednanie łask poprzez modlitwę i trud pielgrzymi,

d) popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej,

e) propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

 

3. Organizator:

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Inicjatywa” w Kosinie.

 

4. Termin:

15 lipca 2017 roku – 17 lipca 2017 roku.

Poprawiony: piątek, 28 lipca 2017 21:43 Więcej…
 

Zapraszamy na XI Pielgrzymkę Rowerową Kosina - Krasnobród - Sandomierz

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na XI Pielgrzymkę Rowerową Kosina - Krasnobród - Sandomierz w dniach 15 lipca - 17 lipca 2017 roku, przebiegającą pod hasłem "Do Pani Roztocza".

Informacje na plakacie.

Ze względów organizacyjnych prosimy o pobranie i wypełnienie karty zgłoszenia udziału w pielgrzymce. Wypełniony i podpisany skan karty zgłoszenia można wysłać na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub dostarczyć do organizatora najpóźniej w dniu pielgrzymki.

Karta zgłoszenia

 

Aktualizacja (21.05.2017 r.):

Trasa tym razem w całości na rowerze. Zapewniamy oczywiście transport bagaży na trasie :)

Dwa noclegi: pierwszy w Krasnobrodzie a drugi w Sandomierzu.

W cenie zawarte są oprócz wymienionych wyżej: wyżywienie (śniadania, obiadokolacje), ubezpieczenie, woda na trasie.

W najbliższym czasie zamieścimy regulamin pielgrzymki.

 

Opłatę za pielgrzymkę proszę wpłacać na konto Stowarzyszenia, po uprzednim zgłoszeniu udziału.

Numer konta: 09 9177 0008 2001 0002 7603 0001

 

Więcej szczegółów dotyczących trasy i innych spraw organizacyjnych podamy bliżej końca terminu zapisów.

Poprawiony: niedziela, 21 maja 2017 21:19
 

3 Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Kosinie

Email Drukuj PDF

Poprawiony: poniedziałek, 08 maja 2017 09:03
 

Już jest! Album pielgrzymkowy - "Do Maryi na rowerze"

Email Drukuj PDF

Bardzo miło nam poinformować, że dosłownie na dniach, ukazała się nasza książka, a właściwie album pielgrzymkowy, pod tytułem "Do Maryi na rowerze".

Jak łatwo się domyślić, album opowiada historię pielgrzymek rowerowych organizowanych przez nasze Stowarzyszenie "Inicjatywa". Obejmuje okres od roku 2006 do roku 2016.

Wydawcą albumu jest oczywiście Stowarzyszenie, ale Janusz Kluz, Prezes Stowarzyszenia, odpowiada za koncepcję, opracowanie i redakcję książki. Wielkie dzięki!

Wszyscy zainteresowani mogą album "Do Maryi na rowerze" kupić w cenie 30 zł. Informację o sposobie nabycia albumu można uzyskać pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz pod numerami telefonów: 172246206 i 604645643.

Aby zachęcić niezdecydowanych do zakupu, poniżej fragmenty wstępu i kilka zdjęć albumu:

(…) Jaki jest sens pielgrzymowania?

Ci,  którzy choć raz wzięli udział w pielgrzymce – w naszym przypadku rowerowej – z pewnością nie wątpią w jej sens. Pielgrzymka do miejsc kultu jest czymś więcej niż zwykłą wędrówką. Jest to okazja do wyciszenia się, przemyślenia swojego życia, odnalezienia się w trudzie i zmaganiach dojścia do celu. Pielgrzymując w grupie można doświadczyć niezwykłej atmosfery wspólnoty. Wspólne przebywanie na pielgrzymce uczy nie tylko przezwyciężania słabości własnego ciała, uczy także pokory, dzielenia się, uczy miłości. Pielgrzymowanie jest niezwykłym sposobem modlitwy, ofiary, wyrzeczenia. (…)

(…) W naszym albumie chcemy przybliżyć czytelnikowi coroczne pielgrzymki rowerowe (2006 – 2016) do różnych sanktuariów Maryjnych w Polsce oraz za granicą zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie „Inicjatywa”. W poszczególnych rozdziałach przedstawiamy krótką historię sanktuariów oraz cudownego obrazu. Wyszczególniamy również uczestników poszczególnych pielgrzymek, którzy przemierzyli setki kilometrów na rowerze czasem nie jeden raz w skwarze i upale oraz nie zawsze w wygodnych warunkach noclegowych. Zawarliśmy również relacje z pielgrzymek pisane przez naszych uczestników. Na końcu każdego rozdziału zamieszczamy zdjęcia nie tylko z trasy, ale również z osiągniętego celu naszego pielgrzymowania. (…)

Poprawiony: środa, 12 kwietnia 2017 19:50 Więcej…
 


Strona 7 z 16

Coś z galerii :)

Galeria

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka

Odsłon : 20995