Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "INICJATYWA" w Kosinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pułkownik Leopold Lis Kula - Cześć Jego Pamięci

Email Drukuj PDF

Zbliża się kolejna, bo już 93 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto przy tej okazji przypomnieć postać Pułkownika Leopolda Lisa - Kuli. Całe swoje krótkie życie poświęcił Ojczyźnie. Kim był ten człowiek, liczący zaledwie 22 lata w dniu swojej śmierci? W okresie międzywojennym był stawiany ówczesnej młodzieży za wzór patriotyzmu, jego postawa pokazywała, jak należy pracować dla dobra Ojczyzny. Aleksandra Piłsudska, w przedmowie zamieszczonej w książce pt. “Pułkownik Leopold Lis-Kula”, napisała o Nim, iż swoją pracą, trudem i entuzjazmem na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości, stał się zaprzeczeniem przysłowia: “głową muru nie przebijesz”.

Bohaterski legionista okresu I wojny światowej i obrońca odradzającej się w 1918 r. Polski - pułkownik Leopold Lis-Kula żył zgodnie z zasadą ujętą w "Przykazaniach Legionisty":

"Najświętszą po Bogu, tak w pokoju, jak i na wojnie, jest Ojczyzna, wszelako miłość tę potwierdza jeno czyn".

W 1932 roku, w trakcie odsłonięcia pomnika płk. Kuli, generał Rydz - Śmigły mówił:
"Wierność aż do śmierci Polsce i umiłowanie zawodu żołnierskiego - to cechy charakteru pułkownika Lisa - Kuli. Daleki od egoizmu, zawsze skromny, przekonany, że jeszcze za mało dał z siebie dla sprawy, z pogodą w sercu i z uśmiechem na ustach, radośnie szedł naprzód. Żołnierze o takich duszach to filary naszej armii i naszych cnót: męstwa i honoru".

 

W dalszej części artykułu biografia Leopolda Lisa - Kuli oraz ślady jego pamięci w naszej miejscowości.

 

Czytaj artykuł...

Poprawiony: czwartek, 03 listopada 2011 15:04
 

Pielgrzymka już za nami

Email Drukuj PDF

Pielgrzymka już za nami. Te siedem dni minęło bardzo szybko.

W duchu hasła tegorocznej pielgrzymki "Wdzięczni za beatyfikację Jana Pawła II", w upale, wietrze i deszczu, dotarliśmy cali i zdrowi do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Dziękujemy wszystkim spotkanym na trasie, za pozdrowienia i okazaną nam życzliwość.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii ze zdjęciami z trasy.

Zapraszamy również do odwiedzenia Gietrzwałdu i Sanktuarium Maryjnego. To bardzo piękne i malownicze miejsce, bardzo mało znane w naszych rejonach. Naprawdę warto odwiedzić Gietrzwałd. Oto link do strony internetowej Sanktuarium: http://sanktuariummaryjne.pl

 

gietrzwald

 

Poprawiony: środa, 17 lipca 2013 21:29 Więcej…
 

Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia

Email Drukuj PDF

W dziale Stowarzyszenie->Sprawozdania dostępne są sprawozdania merytoryczne i finansowe z działalności naszego Stowarzyszenia.

Zapraszamy do lektury.

 

Przekaż 1% podatku

Email Drukuj PDF

OPPStowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "INICJATYWA" od listopada 2009 roku jest organizacją pożytku publicznego, dlatego możemy prosić Państwa o przekazanie nam 1% podatku na realizację celów statutowych. Dotyczy to rocznych zeznań podatkowych.
Nasz numer KRS to: 0000213955

Jak przekazać nam 1% podatku?

Trzeba obliczyć 1% od kwoty podatku dochodowego, należnego Urzędowi Skarbowemu.

Następnie należy wskazać Naczelnikowi Urzędu Skarbowego, na rzecz jakiej organizacji pożytku publicznego i w jakiej wysokości organ podatkowy ma dokonać wpłaty. Wpłata nie może przekroczyć 1% podatku należnego wynikającego z zeznania. Naczelnik, zgodnie z wolą podatnika, zobowiązany jest do przekazania tej kwoty na rachunek bankowy organizacji pożytku publicznego.

Szczegóły w poniższym artykule:

Jak przekazać 1% podatku za 2012 rok

Pamiętaj - jeżeli spóźnisz się ze złożeniem zeznania, czyli złożysz je po 30 kwietnia 2013r., stracisz możliwość podarowania 1% podatku.

Kto może przekazać 1% podatku?

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

 

Poprawiony: wtorek, 12 marca 2013 21:43 Więcej…
 

Witamy na naszej stronie

Email Drukuj PDF

Witamy na stronie Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego "INICJATYWA"

logo

 

Prezentujemy nowo powstałą stronę internetową naszego Stowarzyszenia. Zamieszczać będziemy na niej aktualne sprawy oraz wszystkie wiadomości ważne dla naszej miejscowości.

 

Na stronie jeszcze przez parę dni będą trwały pracy końcowe. Poprawiony zostanie nagłówek strony z nowym banerem i logiem stowarzyszenia. Dodany zostanie statut, sprawozdania z działalności stowarzyszenia. Uzupełnione sukcesywnie będą działy Inicjatywy, Pielgrzymki Rowerowe (o wydarzenia od początku działalności). Uruchomiona zostanie również Galeria.

Na pewno pojawią się inne elementy czy pozycje menu mające uatrakcyjnić i usprawnić działanie witryny, zarówno od strony wizualnej jak i funkcjonalnej.

Poprawiony: sobota, 05 lutego 2011 00:12
 


Strona 13 z 13

Coś z galerii :)

Galeria

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka

Odsłon : 10376