Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "INICJATYWA" w Kosinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Film oraz mała relacja z XI Pielgrzymki Rowerowej 2017

Email Drukuj PDF

15 lipca 2017 roku o godzinie 6:45 na Mszy Świętej, 27-iu uczestników rozpoczęło pod hasłem "Do Pani Roztocza" XI Pielgrzymkę Rowerową do Krasnobrodu oraz Sandomierza.

Mimo pochmurnego nieba, z którego smutno kropił mały deszcz, pełni entuzjazmu wyruszyliśmy w drogę. Pogoda ducha pielgrzymów rozgoniła chmury i chociaż ostatni odcinek do Krasnobrodu pokonaliśmy między burzami i po niesamowitych dziurach, to jednak udało się dotrzeć cało i nawet sucho.

U stóp Pani Roztocza oraz przy Kaplicy Objawień na Wodzie modliliśmy się w intencjach, które każdy przywiózł na rowerze.

Niedziela przywitała nas pięknym słońcem. Mimo wczesnej pobudki, radośnie udaliśmy się na Mszę Świętą do Sanktuarium. Musieliśmy zebrać siły nie tylko fizyczne ale i duchowe przed najdłuższym etapem do Sandomierza, który liczył 145 km. Wśród jezior i Lasów Janowskich naprawdę miło podróżuje się rowerem. Pomimo małych przygód, które na szczęście zakończyły się dobrze, dotarliśmy do Diecezjalnego Centrum "Quo Vadis". Kolejny już raz ks. Józef ugościł nas bardzo serdecznie i wspaniale.

Sandomierz to piękne miasto, ostatnio bardzo popularne dzięki znanemu wszystkim serialowi, więc kto tylko miał ochotę wyruszył na zwiedzanie. Dzięki niewielkiej odległości od naszego noclegu do zabytkowej części miasta, już po kilku minutach mogliśmy się cieszyć widokiem Rynku i malowniczych uliczek Starego Miasta.

Ostatni etap pielgrzymki rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kaplicy Diecezjalnego Centrum "Quo Vadis", którą dla nas odprawił ks. Józef. Po solidnym śniadaniu wyruszyliśmy w drogę do Kosiny. Pogoda nam sprzyjała. Wiatr również się dołączył, więc droga umykała bardzo szybko.

W ciągu trzech dni pielgrzymowania pokonaliśmy około 365 km. Dzięki opiece Matki Bożej dotarliśmy wszyscy do celu i domu. Każdy z nas zapamięta to pielgrzymowanie z ludźmi, Bogiem i Matką Bożą, jako czas błogosławiony.

I niejako na deser poniżej świetny film z naszego wyjazdu pielgrzymkowego autorstwa Tomka Maja Uśmiech Jeżeli ktoś nie ma szybkiego łącza internetowego, to najlepiej pobrać film na dysk (plik z filmem zajmuje około 1,2 GB).

Wkrótce również dostępne będą zdjęcia z wyjazdu.

Krasnobród 2017

Poprawiony: piątek, 04 sierpnia 2017 22:45  

Coś z galerii :)

Galeria

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyka

Odsłon : 13406